Sertifikalar


Ürünlerimizde kullanılan tüm malzemelerin uluslararası Öko-Tex 100 Standardı’nın en üst, en hassas sınıfı olan CLASS 1 sertifikaları bulunmaktadır. Öko-Tex 100 Standardı tekstil ürünler ile ilgili tüm işleme aşamalarındaki hammaddelere, ara ve son ürünlere yönelik dünya çapında standart bir test ve sertifikalandırma sistemidir.
 
Zararlı madde testleri resmen yasaklanmış ve talimatlar ile sınırlandırılmış maddeleri, yani bilindiği üzere sağlığa zararlı kimyasalları ve öncelikli sağlık tedbirleri ile ilgili parametreleri kapsamaktadır.
 
Test edilmiş bir ürün dört Öko-Tex Ürün Sınıfından birisine tahsis edilirken tekstilin kullanım amacı dikkate alınmaktadır. Bir ürünün cilde temas oranı arttıkça, insan ekolojisine yönelik yerine getirilmesi gereken kriterler de o oranda zorlaşmaktadır. Bu doğrultuda Class 1 sınıfı özellikle cildi çok daha hassas olanlara ve bebeklere yönelik tekstil ve tekstil ürünlerine verilmektedir. 

Aldığınız Ürünün Sertifikasını Nasıl Kontrol Edebilirsiniz ?

Gerek aldığınız NeoComfort ürünlerinin, gerekse tekstil ürünlerinin sertifikalarının geçerliliğini kontrol edebilirsiniz. Yapmanız gereken buraya tıklayarak açılacak olan sayfada "enter label number" yazılı yere almış olduğunuz ürün ile ilgili sertifika üzerinde yazılı numarayı tam olarak girmeniz ve "ara" tuşuna basmanız. Statü kısmında yeşil "Valid" yazısı belirdi ise sertifika geçerli demektir. Ayrıca alt satırlarda sertifikanın hangi ürünler için verildiğini de görebilirsiniz. Artık satın almış olduğunuz ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. 
 
ÜRÜNLERİMİZDE KULLANILAN MALZEMELERİN SERTİFİKA NUMARALARINI AŞAĞIDA BULABİLİRSİNİZ:

  • KUMAŞLAR: 12.HTR.07703 HOHENSTEIN
  • SIZDIRMAZ KUMAŞ: 10.HTR.75684 HOHENSTEIN
  • CIRT BANT: HBHA 027418 TESTEX
  • PLASTİK ÇITÇIT: SHAO 032340 TESTEX
  • METAL ÇITÇIT: D02-0530 HOHENSTEIN
  • LASTİK: 95.0.4988 HOHENSTEIN
  • ETİKET: IS003 134082 OETI
  • FERMUAR: 96.0.1645 HOHENSTEIN
  • DİKİŞ İPLİĞİ: 11.HTR.93848 HOHENSTEIN

 Ayrıca ürünlerimizde kullandığımız organik pamuk kumaşların GOTS sertifikası da bulunmaktadır.

 


Üretim yaptığımız makinalarda kullanılan yağların bile ağır metal ve insan sağlığı açısından zararlı olabilecek maddeler içermediğine dair sertifikası vardır.

Tüm bunların yanında üretim tesislerimizin ISO 9001, ISO 14001, EN ISO 20471 ve BCI (Better Cotton Initiative) sertifikaları da bulunmaktadır.

whatsapp